Варто знати, що…

  до Служби соціальної реабілітації (абілітації) 24 квітня завітали гості –представники патрульної поліції Миколаївської області. В розважально-ігровому форматі дітям розповіли про небезпеку, яка може очікувати їх на вулицях; був відпрацьований алгоритм дій у разі виявлення небезпечних предметів. Діти запам’ятали, що поліція – це правозахисний орган, а поліцейські – це люди, до яких треба звертатися в будь-яких ситуаціях.

  Гості продемонстрували вихованцям спецзасоби та дали можливість сфотографуватися у бронежилетах діти з задоволенням розглядали моделі боєприпасів та навипередки фотографувалися в патрульній машині.

  Кожній дитині гості подарували книжки про правила безпеки.

  Сподіваємося, що після такої зустрічі діти запам’ятають правила безпеки та будуть їх дотримуватись.

  


З Днем народження!

  

  Службі соціальної реабілітації (абілітації), раніше Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія», – 25 років!

  За ініціативи Міністерства та обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, підтриманої облдержадміністрацією, 6 листопада 1993 року підписано Угоду про співпрацю між Елвін Iнк. (США), Міністерством соціального захисту населення України, Фондом України соціального захисту інвалідів та Миколаївською ОДА.

  У березні 1994 року було засновано Центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія», де вперше в Україні розпочали роботу зі створення мережі закладів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

  Згадати минуле, нелегкий шлях, проблеми, які довелося долати дітям, батькам, колективу Центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія» допомогла фотовиставка, яка нікого не залишила байдужим.

  Всі присутні чекали початку хвилюючої та радісної події – Службі соціальної реабілітації (абілітації) – 25 років! Адже це особливий день всього колективу, який заклав наріжний камінь Концепції ранньої соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, всіх тих, хто дав суттєвий поштовх щодо впровадження цієї системи в Україні. Це вихователі соціальні по роботі з дітьми-інвалідами та їх асистенти, спеціалісти-реабілітологи, медичні працівники, обслуговуючий персонал, батьки, які є та залишаються нашими незамінними вірними друзями та першими порадниками.

  Радо сприймали гості концертну програму, підготовлену членами колективу під керівництвом учителя початкового навчання Єфімако Людмили Василівни та вчителя-логопеда Романової Ірини Олександрівни.

  Теплі слова привітання на адресу Державної реабілітаційної установи висловила одна із її засновників Галина Михайлівна Тазарачева. Лікар-педіатр Валентина Тимофіївна Головіна поділилася спогадами про кроки щодо формування контингенту дітей з інвалідністю, залучення їх до процесу реабілітації.

  Першопрохідникам, які починали справу з вірою в майбутнє, долаючи всі перешкоди, – Галині Михайлівні Тазарачевій, Валерію Івановичу Ляшенку, Лідії Йосипівні Халєєвій, Валентині Тимофіївні Головіній, Світлані Іванівні Волошиній, Олені Владиславівні Рудській, Галині Михайлівні Папієвій, Антоніні Іванівні Скляренко було вручено Вінок шани у вигляді «золотих сердець».

  Із своїми привітаннями до колективу однодумців прийшли: перший заступник директора Наталія Аркадіївна Боровик, заступник директора з питань комплексної соціальної реабілітації Вікторія Валеріївна Бєсова, голова профспілкового комітету Людмила Адамівна Гавріна, завідувач навчальної частини Альона Павлівна Палєєва, методист Володимир Борисович Бажмін.

  Вікторія Валеріївна Бєсова поділилася своїми спогадами, розповіла про злагоджену роботу Державної реабілітаційної установи сьогодні. Щирими теплими словами привітала свій колектив з нагоди 25-річчя з дня заснування керівник Служби Оксана Вікторівна Ребенчук.

  Слова привітання надійшли від колег Центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю всієї України, від батьків вихованців теплі слова подяки на адресу працівників Центру висловили мама Ірина Валеріївна Величко із сином Красовським Нікітою.

  Заслужений артист України Олександр Щесняк заспівав Перший гімн реабілітаційної установи. Музичні подарунки підготували випускники Служби: на інвалідному візку танцював Володимир Калаш’ян, музичну сувенір-гру на гітарі виконав Микола Красоцький. З піднесенням виконали музичні твори партнери з Миколаївської дитячої музичної школи № 5 (ансамбль флейтистів; дует Пономарьових) і дует гітаристів дитячої музичної школи №8.

  І сьогодні колектив реабілітаційної установи вирішує непрості питання реабілітації дітей з інвалідністю.

  


Свято мамам

  У чудову весняну пору, коли пробуджується природа, ми відзначаємо найтепліше й найулюбленіше свято – Міжнародний жіночий день 8 Березня.

  Жінка – це домашнє тепло і сімейна злагода, материнська ласка і щасливий сміх дитини. Це любов і ніжність, добро і щедрість душі.

  Самі очікувані і бажані слова чекають жінки від своїх дітей.

  Тепло, щиро і з любов’ю привітали своїх матерів вихованці Служби соціальної реабілітації. Піснями й танцями радували діти матерів і бабусь. За святковим сценарієм дітлахи в рольових костюмчиках шукають своїх мам, яких звичайно ж знайдуть. У ролі їжачків, ведмежат, зайців, корів, курчат, поросят, білочок виступали батьки й вихователі. Герої розважали гостей свята як могли: їжачки проводили логопедичну гру, зайці та ведмежата грали на музичних інструментах, козенята і ягнята запрошували до хороводу.

  А під сам кінець свята діти запросили мам і бабусь до танцю.

  Свято пройшло в атмосфері добра, любові та сімейного затишку.
Новорічна казка

  Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят, яке знають, люблять, з нетерпінням чекають дорослі та діти. Новий рік – це час для казки в очікуванні подарунків від Діда Мороза!

  У Службі соціальної реабілітації (абілітації) та у Медичному центрі дорослі й діти разом готувалися до свята, прикрашаючи зал, святкову ялинку, вивчаючи вірші та пісні. Працівники служб приготували для вихованців новорічну казку, герої якої розважали дітей іграми, піснями, хороводами.

  Зустрічаючи Діда Мороза зі Снігуронькою, діти демонстрували свої досягнення: співали пісні, читали вірші і, звичайно, отримували солодкі подарунки.

  Працівникам Служби соціальної реабілітації (абілітації) та Медичного центру вдалося створити для дітей та їх батьків святковий настрій – подарувати новорічну казку.
Святий Миколай,
на свято завітай!

      Від хати до хати біленьким сніжком

      Ішов Миколай із повним мішком.


  День Святого Миколая – бажане свято для дітей. На нього чекають мільйони малюків в усьому світі, адже окрім подарунків, він приносить у кожну оселю радість, надію та любов. І ми, дорослі, маємо подбати,

щоб це свято залишило приємну згадку в душах діточок, посіяло зерно любові до ближнього та поваги до прадавніх традицій.

  І вже традиційним стало привітання вихованців Служби соціальної реабілітації (абілітації) студентами Миколаївського коледжу культури та мистецтв під керівництвом викладача Кузьменко Ольги Миколаївни, які подарували концертну та ігрову програму «Святий Миколай, на свято завітай!»Похід до музею

  До обласного краєзнавчого музею 12 грудня були запрошені вихованці Служби соціальної реабілітації (абілітації). Екскурсовод Стешак Катерина Петрівна підготувала цікаву екскурсію на тему "Птахи". Важливо, що саме за цією лексичною темою цього тижня проходять реабілітаційні заняття.

  Екскурсію Катерина Петрівна проводила в ігровій формі. Діти ознайомилися з експонатами, прослухали аудіозапис зі співом птахів. А головне, мали змогу поповнити і закріпити лексичний запас слів, що отримали на заняттях у Службі реабілітації.

  Після таких заходів прискорюється процес соціальної адаптації. Діти покращують навички культури поведінки в громадському місці, вчаться бути ввічливими, з повагою ставитись до дорослих.Милосердя і любов – дітям!

  Щорічно 3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день інвалідів, людей, які, незважаючи на обмежені можливості здоров’я, шукають і знаходять шляхи до повноцінного життя, до соціуму.

  Допомагають їм у цьому працівники соціальної сфери, до якої належить і колектив Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» – провідна установа з надання системної, кваліфікованої, безперервної, комплексної допомоги самому незахищеному прошарку нашого суспільства – дітям з інвалідністю.

  Реалізацію соціальної політики нашої держави в галузі реабілітації дітей з інвалідністю забезпечують більш ніж 200 реабілітаційних установ системи Міністерства соціальної політики України.

  Спеціалісти Служби соціальної реабілітації (абілітації) плідно співпрацюють із студентами Аграрної академії, педагогічного вузу, вихованцями музичних шкіл №8, №5, працівниками Миколаївського будинку творчості, кінно-спортивним клубом «Horslend» та міською бібліотекою ім.Кропивницького. Вихованці Служби часті гості Миколаївського зоопарку.

  Соціальними вихователями було організовано і проведено виставку дитячих робіт «Наші досягнення», де діти мали змогу продемонструвати свої творчі здібності.

  У цей день ми побажали всім, хто докладає зусиль до вирішення соціальних проблем людей з інвалідністю, міцного здоров’я, реалізації задумів та сподівань, оптимізму і віри в майбутнє.[1] 23